ARCHIV 2021/2022

ROZVRHY HODIN KOLEKTIVNÍCH PŘEDMĚTŮ A DALŠÍ NOVINKY ČI INFORMACE K NOVÉMU ŠKOLNÍMU ROKU 2022/2023 BUDETE PRŮBĚŽNĚ NACHÁZET NÍŽE :-)

ŠKOLNÍ ROK 2022 / 2023 - ROZVRH HODIN

Vážení rodiče,

již nyní máte k dispozici rozvrh hodin výtvarného a tanečního oboru a kolektivních předmětů hudebního oboru (hudební nauka a sborový zpěv) pro nový školní rok.

KRÁSNÉ A POCHVALNÉ TEXTY O NAŠÍ ZUŠ SI MŮŽETE PŘEČÍST V SEKCI "ČLÁNKY O ZUŠ". AKTUÁLNĚ JSOU PŘIDÁNY TŘI NOVÉ ČLÁNKY.


STÁLE TAKÉ SLEDUJTE FOTOGALERII, DO NÍŽ PRŮBĚŽNĚ PŘIDÁVÁME NOVÉ FOTOGRAFIE Z NAŠICH AKCÍ.

OBROVSKOU RADOST NÁM UDĚLAL OSOBNÍ DOPIS MINISTRA ŠKOLSTVÍ Mgr. PETRA GAZDÍKA !!!

CHCEME SE S VÁMI PODĚLIT O MIMOŘÁDNOU POCHVALU A UZNÁNÍ, KTERÝCH SE NÁM DOSTALO PŘÍMO OD "NEJVYŠŠÍHO ŠÉFA" ŠKOLSTVÍ V ČESKÉ REPUBLICE :-)

Vážení rodiče,

do sekce "škola" - "přijímání ke studiu" byly vloženy výsledky přijímacích talentových zkoušek. Po stažení si, prosím, pečlivě přečtěte přiložený text.

Hana Jánská, MBA

ředitelka ZUŠ

!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Z DŮVODU NEMOCÍ ŽÁKŮ JE KONCERT K VÝROČÍ NAROZENÍ J. A. KOMENSKÉHO PŘELOŽEN Z 5.4. NA ÚTERÝ 12.4. (18 HODIN, KONCERTNÍ SÁL ZUŠ).

NAŠI ŽÁCI A PEDAGOGOVÉ PROŽILI NEZAPOMENUTELNÝ VEČER S MINISTREM ŠKOLSTVÍ !!!


Ministr školství Mgr. Petr Gazdík naslouchal v obecenstvu našemu slavnostnímu koncertu k výročí narození Jana Amose Komenského v Komni. Náš program dojal k slzám publikum, které nám spolu s panem ministrem aplaudovalo vestoje.


Další fotografie z překrásného celodenního koncertního zájezdu hudebního oboru do Uherského Brodu a Komni budou následovat :-)


V SOBOTU 26.3.2022 BUDEME REPREZENTOVAT NAŠI ŠKOLU I NAŠE MĚSTO V KOMNI A SDÍLET SPOLU S NIMI OSLAVY NAROZENÍ MORAVSKÉHO RODÁKA A VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI ČESKÝCH I SVĚTOVÝCH DĚJIN. TĚŠÍME SE :-)

Vážení rodiče,
Hana Jánská, MBA /ředitelka ZUŠ/

paní učitelka Jana Pinterová již od pondělí 28.2. vyučuje a na děti se moc těší :-).

ZRUŠENÍ VÝUKY V TANEČNÍM OBORU Z DŮVODU SEDMIDENNÍ IZOLACE PEDAGOŽKY

Vážení rodiče,
paní učitelka Jana Pinterová bohužel z důvodu nařízené sedmidenní izolace v týdnu od 21.2. do 27.2.2022 NEVYUČUJE. Budeme vás informovat také formou e-mailové korespondence a na webových stránkách ZUŠ a v neděli 27.2. upřesníme, zda již v dalším týdnu bude výuka probíhat.
Hana Jánská, MBA /ředitelka ZUŠ/ 

ROUSÍNOV ZÍSKAL KOMENSKÉHO MAPU

Redakci Vyškovského deníku zaujala nedávná významná kulturní akce, která se v naší škole uskutečnila. O ní a o unikátní Komenského mapě napsali 28. ledna v příloze "Vyškovské noviny". Vy si článek můžete přečíst i na našich stránkách.


Vážení rodiče, 
pedagog MgA. Pavel Slivka již od úterý 18. 1. 2022 VYUČUJE (sólový zpěv, pěvecký sbor, hudební nauka).
Hana Jánská, MBA /ředitelka ZUŠ/


Senátor za obvod Vyškov MUDr. Karel Zitterbart, Ph.D. si pro PF 2022 vybral koláž výtvarných prací žáků naší umělecké školy. Máme z toho velikou radost :-)

Vážení a milí rodiče a další příznivci naší umělecké školy,
připravili jsme pro Vás výtvarný předvánoční dárek ! :-)


Chtěla bych Vás co nejsrdečněji pozvat na virtuální prohlídku naší Podzimně-adventní výstavy, kterou pro Vás pedagogové výtvarného oboru se svými žáky pilně a nadšeně připravili. Bohužel se však z covidových důvodů nemohla na poslední chvíli zpřístupnit veřejnosti. Proto jsem se rozhodla umožnit Vám její návštěvu alespoň virtuálně. Mezi obrázky naleznete také průvodní texty obou pedagogů výtvarného oboru k vystavovaným pracem.


Veliké díky chci vyjádřit tatínkovi našich žáčků, panu Jiřímu Konkolovi, který ochotně a trpělivě pro Vás celou expozici detailně nafotil.


Přeji všem příjemné a obdivné prohlížení výtvarných dílek našich šikovných mladých výtvarníků.


Hana Jánská, MBA /ředitelka ZUŠ/

TANEČNÍ OBOR

Vážení rodiče,

jelikož paní učitelka Jana Pinterová, DiS. již po nemoci od pondělí 6. 12. opět vyučuje, bude ve druhém pololetí snížena platba školného o jeden měsíc.
Přeji vám co nejklidnější a ve zdraví prožívané adventní dny!


Hana Jánská, MBA /ředitelka ZUŠ/


AKTUÁLNÍ INFORMACE ( 22. 11. 2021 )

Vážení rodiče,

začátek školního roku nám dal naději, že jeho průběh bude po téměř dvou letech konečně bezproblémový. S nadšením a plným nasazením jsme od září dokázali připravit a realizovat nemalé množství veřejných akcí, a to ve všech oborech. Nyní však stojíme na prahu nových covidových komplikací a nařízení. S lítostí vám musím sdělit, že od dnešního dne až do odvolání nebudou moci žádné plánované akce proběhnout. Nejbolestivěji to postihne opět akce vánoční. O veškerých změnách vás budu i nadále informovat prostřednictvím pedagogů vašich dětí a školních webových stránek.

!!! Naléhavě vás žádám, abyste zvláště v aktuální situaci zvýšeného výskytu covidu v našem regionu neposílali své děti do výuky v ZUŠ jakkoliv nachlazené či ne zcela zdravé. Dvojnásob to platí pro výuku flétny a zpěvu, kde je respirační zátěž i potenciální infekčnost velmi vysoká.

Děkuji vám za vstřícné pochopení situace a přeji nám všem pevné zdraví!

Hana Jánská, MBA /ředitelka ZUŠ/

ZRUŠENO!!!
( z důvodů nových epidemiologických nařízení )

!!! PRO NEMOC ZRUŠENO !!!


Ve středu 6.10.2021 jsme tradičně v Záložně popřáli rousínovským seniorům k Mezinárodnímu dni seniorů. 

Odpoledne 5.10.2021 bylo věnováno v naší škole mimořádné osobnosti světových dějin, jejíž 350. výročí úmrtí jsme si připomněli Poctou Janu Amosi Komenskému za účasti vzácných a milých hostů a početného publika. 

ZVEME VÁS 


USKUTEČNILO SE

V pátek 24.9.2021 nám bylo potěšením zpříjemnit koncertem slavnostní atmosféru Konference ředitelů a zřizovatelů pořádanou MAS Vyškovsko. Konala se ve Vyškově - v Salonku hotelu Selský dvůr.

Více fotografií ze zkoušky na koncert i z akce samotné naleznete ve fotogalerii.

V pátek 10. září 2021 jsme obdrželi od milých zástupkyň Místní akční skupiny Vyškovsko úžasný sponzorský dar pro naše hudebníky. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na jeho využívání :-)